Savaş muhabirliği şova dönüştü

Türkiye’nin Suriye’de Fırat’ın doğusuna düzenlediği Barış Pınarı Operasyonu’nu Türkiye’nin Suriye ile sınırını oluşturan bölgeden izleyen gazetecilerin, gazetecilikten uzak davranışları tepki çekiyor.

Bölgeden yapılan manipülatif haberlerden şova dönüşen paylaşımlara kadar birkaç örnek paylaşacağız. İşte gazeteciliğin geldiği nokta:

*1.fotoğraf: İstediği cevabı alamayan gazeteci Beril Çuhadaroğlu tartıştığı 4 yurttaşı polise şikayet ederek gözaltına aldırdı.

*2. fotoğraf: A Haber muhabiri Kerim Ulak mizansen haber yaptı. “Kurşunlar üzerimizden vızır vızır geçiyor” diyen A Haber’in yaptığı mizanseni istemeden de olsa TRT deşifre etti. O anları gösteren bir fotoğrafın sosyal medyaya düşmesi ile TRT’nin muhabirinin ve kameramanın kasksız ve koruyucu yeleksiz şekilde ayakta durdukları görüldü.

*3. fotoğraf: A Haber muhabiri Kerim Ulak, mizansen haberleriyle dikkat çekiyor.

Muhabir Kerim Ulak kılıç ve baltayla sınır bölgesinden böyle poz verdi.

*4. fotoğraf: KanalD Haber’in sunucusu Buket Aydın ise VIP araçla gittiği bölgede makyajı ve değiştirdiği kıyafetleriyle poz vererek dikkat çekti. Aydın’a öncelikle meslektaşlarından tepki geldi.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*