MENEMEN İÇİN CHP GENEL MERKEZİN İZMİR ATAĞI

Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke, İzmir’e gelerek Menemenin yeni başkan vekilini belirleyecek.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy soruşturma kapsamında tutuklanmış tutuklanma kararından sonra İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmıştı iç işleri bakanlığının valilikçe verilen talimatında kurum işlerinin aksamaması sebebiyle salı günü yeni başkanın seçilmesi kararı verilmiş CHP genel merkezince CHP yi temsil edecek yeni meclis üyesini belirlemek için CHP Genel başkan yardımcıları Oğuz Kaan salıcı,Selin sayek böke ve Seyit Torun pazartesi izmir,re geliyor.

3 Genel Başkan yardımcısı Böke,Torun ve salıcı izmir il başkanı Deniz yücel ve izmir büyükşehir belediye başkanı tunç soyer,le görüştükten sonra CHP nin yeni başkan adayı belirlenecek.

Alınan karar gereği belirlenen adayla belediye meclisi yeni bir başkan vekili seçecek. Serdar Aksoy’un ceza alması durumunda seçilen başkan vekili belediye başkanlığı görevini yürütecek.

İŞTE MECLİS ÜYESİ DAĞILIMI

Menemen Belediyesi’nde 31 meclis üyesi bulunuyor. CHP’li 15, AK Partili 10, İYİ Partili 3, MHP’li 2 ve bağımsız 1 üye bulunuyor.

Menemen adayları sırasında ismi ön plana çıkan İhsan Perçin,Ali Yılmaz,Deniz karakurt isimleri genel merkez ve il kulislerinde pazartesi günü belirlenecek başkan vekili salı günü yapılacak seçimle makamına ourup göreve başlayacak.

AK parti ve MHP cumhur ittifakının ortak adayı Aydın Pehlivan olarak netlik kazanmış durumda 

15 meclis üyesi olan CHP ile ortak itifak yapan iyi partinin 3 meclis üyesiyle toplamda 18 oy CHP safında olurken  cumhur itifakı olan AK aprti 10 ve MHP 2 nin  toplam 12 oyu bulunuyor bağımsız meclis üyesi Noyan özkan 1 oyu varken seçim sandığında itifak güçleri rekabeti boy gösterecek.

Başkan vekil adaylığı için ismi ön planda olan Meclis Üyesi İhsan Perçin, “Samimi olduğum görüştüğüm partili ve Menemenli birçok kişi benim olmam için görüş bildirerek baskı yapıyorlar. Başarabilir miyiz? evet zor, ama zor olanı her zaman başardık. Üstesinden de geleceğimin inancındayım. Diğer arkadaşlarımı da severim sayarım. Hepsinin kararlarına ve fikirlerine saygılıyım. Menemen için daha hayırlı olsun diye daha güzel şeyler yapmak için bu yolculuğa çıkmayı düşünüyorum” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*