İzmir’de Koronavirüs Toplantısı Başkan Tunç Soyer’den Açıklama!

Soyer: ” Aliağa ve Kiraz Belediye Başkanlarının katılmalarını bekliyorduk. Bu toplantıya katılmamaları doğru değil ”

Umut Uçar/ Haberilizm İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün saat 18.00’da 30 ilçe belediye başkanıyla bir araya gelerek, Koronavirüs önlemleri konusunda önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Soyer, yeni bir belediyecilik anlayışının doğduğunu ifade etti.

İzmir’de tüm ilçe belediye başkanlarıyla Büyükşehir Belediye binasında Korona virüs önlemleri kapsamında bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Tunç Soyer, Aliağa ve Kiraz Belediye Başkanlarının toplantıya katılmamalarına da sitem etti. Soyer, toplantıya katılmayan belediye başkanlarına sitemini şu şekilde duyurdu:

“Aliağa ve Kiraz Belediye Başkanlarının katılmalarını bekliyorduk. Bizim onların ihtiyaçlarını gidermek gibi bir sorumluluğumuz var. Bu toplantıya katılmamaları doğru değil.”

Toplantıda alınan kararlara ilişkin sorulara ise Soyer, şu şekilde cevap verdi:

“Yaralı bir toplantı oldu. Aramızdaki uyumu nasıl sağlayabileceğimizi konuştuk. Çıkartılan genelgeler konusunda neler yapabileceğimizi. Cumhurbaşkanlığı ve ilgili bakanlıklar tarafından çıkartılan genelgeler konusunda neler yapabileceğimizi ve bundan sonra çıkabilecek sorunlar karşısında neler yapabileceğimizi konuştuk.

Özetle yeni bir belediyecilik doğuyor. Belki adına kriz belediyeciliği diyebileceğimiz bir şey bu. Buna uygunda bütün ezberimizi bozup, bütün bildiklerimizi bir tarafa bırakıp, tüm vaatlerimizi her şeyimizi bir kenara koyup gerçekten bugün neyi üretmemiz gerekiyor buna kafa yormak durumundayız. Bugünün en önemli başlıklarından bir yenisi lojistik yani belediyecilik lojistikle yüz yüze, vatandaşlarla yüz yüze doğrudan hizmet üretmek zorundayız. Bu ve benzeri birçok şeyi konuştuk.

Bundan sonrasını daha çok internet üzerinden yapacağız. Yan yana yaptığımız son toplantıydı. Bundan sonraki toplantılarımızı da Skype üzerinden yapacağız.

Meclis toplantılarının iptal olması konusunda nisan faaliyet raporlarının görüşüldüğü bir meclis bu konuda iç işleri bakanlığı karar verecek. Herkes kurumsal kapasitesini bu meseleye çevirmiş durumda. Herkesin odağı salgın ve bunu daha çok hafifletmek olacak.

Bizler bu süreçte vatandaşlarımızın enfekte olmaması için elimizden geleni yapacağız. Onları ne kadar iyi korursak işimizi o kadar iyi yapmışız demektir.” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*