İzmir Büyükşehir’de Korona virüs toplantısı gerçekleşti!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 30 ilçe Belediye Başkanını korona virüs toplantısı için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne topladı.

Umut Uçar/ Haberilizm İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 30 ilçe Belediye Başkanını Korona virüs Toplantısı için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne davet etti. AK Partili Belediye Başkanı Saliha Özçınar ve MHP’li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar hariç 28 ilçe belediye başkanı meclis salonunda bir araya geldi.

Saat 18.00’da başlayan toplantı 1 saat 55 dakika sürdü.Toplantıda ana gündem maddesi Korona virüs ve bu kapsamda alınacak tedbirler oldu. Edinilen bilgilere göre; virüsle ilgili  neler yapılabileceği konuşuldu. 30 ilçe Büyükşehir ile beraber, “Bunun üstünden nasıl geliriz, nasıl bir tutum içinde oluruz?” konuşuldu. Belediye Meclis toplantılarının iptal edilmesi henüz söz konusu olmadı. Çünkü bu İçişleri Bakanlığına bağlı ve oradan bir genelge bekleniyor.  Öte yandan ise pazar yerleri ile ilgili neler yapılacağı konuşulurken, pazarların iptal edilmesi gündeme gelse de bu konu da bir karara varılamadı. Çünkü bu kez de marketlere bir yığılma olacağı endişesi yaşanacağı kaydedildi. Belediyelerin kamu görevi yaptığı ve konularda genelgelere uyulması yönünde konuşmalar geçen toplantı ile ilgili bir basın bültenini daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin servis edeceği de belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*