Eski CHP Karşıkaya İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’dan 19 Mayıs Mesajı

Umut Uçar/ Haberilizm Cumhuriyet Halk Partisi eski Karşıyaka İlçe Başkanı Eczacı Uğur Yıldırım 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101.Yıldönümü nedeni ile sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı. Yıldırım mesajında;

”19 Mayıs 1919, Türk Ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya istiklal, ya ölüm” diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür.

19 Mayıs 1919,Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, ulusal değerlerin yeşerdiği, kurtuluş ateşinin yakıldığı, bağımsızlığa, aydınlığa ve geleceğe olan inancının adıdır.

19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ünTürkiye’nin doğum günü kabul ettiği Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır.

19 Mayıs 1919, milletimizin kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayıp atma kararlılığının ilk kıvılcımı ve aynı zamanda millete olan inancın adıdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimizi yürekten selamlıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.