Aytaç Yalman’ın doktoru ve korumasında koronavirüs olduğu ortaya çıktı

Koronavirüse yenik düşen Kara Kuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman’ın tedavi sürecinde yanında bulunan doktorunda ve korumasınında da koronavirüs tespit edildi.

Haberilizm/ Koronavirüse yenik düşen Kara Kuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman’ın tedavi sürecinde yanında bulunan doktorunda ve korumasınında da koronavirüs tespit edildi.

KRT’den Çağdaş Ulus’un haberine göre, tedavi Gördüğü Sultan Abdülhamid Han Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Kara Kuvvetleri eski Komutanı Emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın eşinin ardından orduda görevli askeri hekimde ve korumasında da koronavirüs saptandı.

Koronavirüs nedeniyle tedavi gören kadın doktorun, Aytaç Yalman’ın eşiyle birlikte Abdülhamid Han Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde tedavi gördüğü öğrenilirken doktorun Fenerbahçe Orduevi’nde görevli olduğu belirlendi. Aytaç Yalman’ın korumasının  da koronavirüse yakalandığı ve yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü öğrenildi.

Aytaç Yalman’ın koronavirüsten ölüm haberi virüsten 3. ölüm olarak kayıtlara geçmişti. Koronavirüsten öldüğü haberleri sonrası önce yalmanın tedavi gördüğü hastane ardından da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapmış, haberi doğrulamıştı.

Yalman’ın 15 Mart’taki vefatı sonrası da ailesiyle yaşadığı Fenerbahçe Orduevinde koronavirüs önlemleri artırılmış Yalman’ın spor yaptığı Orduevindeki salona gidenlerin test yaptırmak için hastanelere başvurduğu öğrenilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*