Adalar’daki faytonlar yerine elektrikli araçlar kullanılacak

Adalar ‘da uzun süredir kaldırılması istenen ve ruam hastalığı sebebiyle yeniden gündeme gelen faytonlarla ilgili bir sondaki kararı alındı.

İstanbul Valiliği’nden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye de harekete geçti. Artık Adalar’da fayton kabusu sonra eriyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin Adalardaki faytonların kaldırılıp kaldırılmayacağı sorusunu yanıtladı. İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Ulaşım elektrikli ve lastikli araçlarla yapılacak

“Aslında bu konuda da 6 aydır sürecin içerisindeyiz. Fayton meselesi de bu kapsamda bizim için önemliydi. Adalar’da çalıştaylar yaptı arkadaşlarımız. Adalar Belediyemizin, belediye başkanımızın da içinde olduğu bu süreç hala devam ediyor. Açıkçası adım adım neler olacağını sizinle paylaşmak istiyorum. Ulaşım gelecek yaz sezonundan itibaren net olarak burada elektrikli ve lastikli araçlarla yapılacaktır.

Turistik amaçlı yolculuklarda güzergah belli olacak

Toplu ulaşım için konuşuyorum. Bunların boyutu ve dizaynı adalarla uyum içinde olacak olan taşıma araçları olacak. Yine turistik amaçlı yolculuklarla alakalı belirli güzergahlarda ada yaşamına uygun, özel üretimli iki-dört kişilik elektrikli araçlar olacak.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*