Kadınlar ne ister değil, kadınlar ne hissetmek ister!

Üzerine türlü kitaplar yazılan, filmler çekilip farklı bakış acıları ile ele alınan, kadınların dahi net cevap veremediği kara deliğe dönüşmüş ve hala cevap bulunamamış malum soru Kadınlar ne ister?

Şöyle bir internette bu soruyu arattığınızda yüzlerce başlık çıkıyor karşınıza…

Kadınların en çok istediği 10 şey…

Kadınlar 7 maddede ne ister?…

Kadınların en çok istediği 20 şey…

Kadınlar sizden ne bekler?

Profesörler, psikologlar, sanatçılar, yazarlar, şairler herkes fikir birliği içinde bu soruya cevap arıyor, kadınlar ne ister?

Mesela en çok üstünde durulan 5 konuya bakalım…

KADINLAR TAKDİR EDİLDİĞİNİ HİSSETMEK İSTER

Neden? Kadınların gerçekten dışarıdan veya erkeğinden gelecek takdir, onaylanma ve pohpohlanmaya ihtiyacı olduğunu mu sanıyorsunuz? O kadar düşünüp fikir birliği ettiğiniz en popüler cevap temelinde özgüven eksikliği olan takdir ihtiyacı mı? Yanılıyorsunuz!

DOĞRUSU

-Kadınlar onları sürekli ve her koşulda onaylayan, fikrine fikir katmayan, yargılama asla değil ama her hangi bir durumda en net ve sarsıcı eleştiri ile dürüstçe fikrini paylaşan adamları severler. Düşündüğünüzün aksine takdir edilme açlığı içinde değillerdir, doğruyu ve gerçeği duymaya her zaman daha çok ihtiyaç duyarlar, konu zaten takdir edilecek bir şeyse o takdiri almayı bilirler merak etmeyin.

Bunun adı dürüst iletişimdir…

KADINLAR HAYATLARINDAKİ ERKEKLE DERİN DUYGUSAL BİR BAĞ PAYLAŞMAK İSTERLER

Kadın, erkek, çocuk, yaşlı ayırmadan soruyorum; evinize aldığınız patili dostlarınızla nasıl bir ilişki kurmak istersiniz? Ya da nasıl bir ilişki kurduğunuz patili dostu evinize alır hayatınıza ortak eder siniz? Yanı bu bahsedilen şey hayatımıza ortak ettiğimiz ve hayatımıza dahil ettiğimiz her şey için geçerli bir istek, saksıdaki sulayıp baktığınız çiçekten tutun, gardırobumuzda atmaya kıyamadığımız elbise için bile geçerli, duygusal bağ kurmadan hayatında olan şey ya ihtiyacınız olan bir eşyadır ya da işinizi kolaylaştıran bir araç ve bunun konumuzla alakası yoktur.

DOĞRUSU

-Kadınlar hayatlarındaki erkekle dostluk kurmak isterler, herhangi bir çıkmaza girdiğinde konuşabileceği, onu yargılamadan ama onu iyi tanımanın ve mutlu olmasını, annesinden sonra en çok isteyen insan olmasının verdiği güvenle yol gösterici dert yoldaşı olmasını isterler.

Kız arkadaşlarıyla, iş yerindeki durumlarla, ailesiyle, ilişkileri hakkında kafasındaki her konuyla ilgili ve hatta kendiyle yüzleşir gibi kendinde aşamadığı konularla ilgili beraber sorgulamak, paylaşmak isterler.

Bunun adı hayat arkadaşlığıdır…

SEN DİĞERLERİNDEN FARKLISIN (duymak ister)

SENİN İÇİN HER ŞEYİ YAPARIM (duymak ister)

KİLO VERMİŞSİN (duymak ister) J

Size bir sır vereyim mi? kadınlar klişe olmuş ve ezberlenmiş hiç bir cümleyi kendilerine mal edip mutlu olacak kadar ne sıradandır nede bunu anlamayacak kadar hissiz, hatta öncesinde defalarca kurduğunuz cümleleri güncelleyip onlara kullanmanızın ters tepebileceği acayip canlılardır. Onlar özgün olan her cümlenin enerjisini hissederler ve duyguları buna göre coşar veya söner. Siz siz olun ezberlenmiş ve hayatınızdaki diğer insanlara kullandığınız sıfatları hayatınızdaki kadına kullanmayın, canım, bitanem, güzelim, tatlım vs. hoşlanmazlar kardeşim zorla değil ya!

DOĞRUSU

-Onlar dediğim gibi önceden söylenip enerjisini kaybetmiş cümlelerinizi duymak yerine onlara özgü ve sizin de daha önce ağzınıza pelesenk etmediğiniz özgün cümleleri duymak isterler, mutlu etmek için değil gerçekten yüreğinizden geldiği için söylediğiniz şeylere ihtiyaç duyarlar, duymak istedikleri şeyler yoktur, yüreğinizden kopup gelen gerçekler vardır. Çünkü gerçek olan her kelimeyi hissederler. Bana güvenin, doğal olun, gerçek olun başka bir şeye ihtiyacınız olmayacak…

Bunun adı hissetmektir…

KADINLAR ROMANTİK ERKEKLER İSTER

J Gülümsedim sadece, tebessüm ettim de diyebiliriz..

Biraz açar mısınız şu romantikliği demek isterdim, diyemediğim için algıladığım şekli ile cevap vereyim, vereceğim cevap tamamen kişisel ve çevremde gördüğüm daha doğrusu dertleştiğim kadınlarla ortak verdiğimiz bir cevap, diğer kadınlar ve kurumlar bundan sorumlu değildir J

-Mesala romantiklik deyince aklımızda oluşan profil elinde çiçek kadının gözlerine kitlenmiş şiir okuyan bir adam diyelim, ben tutamam kendimi gülerim arkadaş türlü filmde, parodide gördüm ben bu sahneyi ve şuan içindeyim J

-Yatağa getirilen kahvaltı, bir defa hiç rahat değil inanın çayı dökülür, boynun ağrır, reçel geceliğine, yorganına damlar vs. türlü türlü zoraki mutlu ve rahat görünmeye çalışılan an. Girmeyin beyler böyle şeylere hem bunlar da filmlerde çok gösterildi J

-Evde her yeri mumlarla süslemek, yazarken gülüyorum şuan aklıma geçen yıllarda sevgilisine  böyle bir sürpriz yapmak isteyen ve mumların tutuşturduğu battaniye sonucu evi yakan romantik arkadaş geldi aklıma, inanın tehlikeli olduğu kadar o mumları söndürmek zahmetli ve  söndürdükten sonra evi saran kötü kokudan bahsetmiyorum bile.

Ne kendinize ne de hayatınızdaki kadına yapmayın bunu gerçekten kadınlar böyle şeylere ihtiyaç duymuyor emin olun.

DOĞRUSU

_İhtiyaç duydukları romantizmi size söyleyeyim; mesela kan ter içinde çocukların eşyalarını toplarken, hiçbir şey yapmayıp kitabına, televizyonuna ya da beraber olduğunuz ortamda herhangi bir şeye dalmışken adını söyleyip size bakınca ”iyi ki hayatımdasın”  ya da ” sen ne kadar güzel yüreğe sahip bir kadınsın” ya da ne bileyim içinizden kopup gelen sizin hayatınızdaki anlamını ifade eden içinde sevgi, minnet ve şükran olan kısa bir cümle ile onu şaşırtmak, tazelemek, mutlu etmek, klişe olmuş bütün  teater romantizmi bir yumrukta yere indirir.

Bunun adı yaşam kaynağı olmaktır…

KADINLAR KENDİLERİNE ACI ÇEKTİRMEYECEK BİR ERKEĞE SAHİP OLMAK İSTER

Evet bunun doğruluk payı var, kadınlar arkalarını dönmekten korkmayacakları koşulsuz güven duyacakları adamları isterler, severler ve ilişkilerinde güven gerçekten her şeyin önündedir, yeri gelir sevginin bile.

Size yine bir sır vereceğim ve verdiğim sırlar biraz fazla oldu ama bu gerçekten çok önemli

Hani kadın hisseder diye bir konu vardır ya, bakın bu gerçektir!!

Net söylüyorum onun hoşlanmayacağı her ne yapıyorsanız kadın bunu hisseder, mesela bir çapkınlık sonrası, belki size sen çapkınlık yaptın şunla ve bu şekilde deyip nokta atışı yapmaz (ki yeminle bunu yapabilen hemcinslerim var) ama inanın bu yediğiniz haltın olumsuz, negatif, yıkıcı bütün enerjisi o kadının iliklerine kadar işler, mutsuzluk, huysuzluk, dırdır ve huzursuzluk olarak size geri döner, nedenini bilmez bir şekilde sizi boğası varmış gibi davranır ya, he işte sizde biliyorsunuz ki kadının bu huysuzluğu ve dırdırı sizin rahat durmayan hallerinizden kaynaklı ama tabi bunun için önce kendinize dürüst olup bunu kendinize itiraf etmeniz gerekli.

DOĞRUSU

_Yazının burası hafiften derinleşiyor erkekler hoşlanmayabilir ama bir söz vardır ya ‘Merhamet bir adama yakışan en güzel şeydir’ diye…

O kadar doğru ki, hayatınızdaki kadının yüzüne baktığınızda onun hoşlanmayacağı ya da canını acıtacak isteyerek veya istemeyerek yaptığınız şeyler aklınıza düşüp içinizi tırmalamıyorsa zaten sizin için kurulacak anlamlı cümleler yoktur, tek eşliliği kabus gibi gören insanların neden bir insanın hayatını zapt ettiği aklımın ermediği bir şeydir.

Yazının genelinden de anlayacağınız gibi bir kadını mutlu, huzurlu edebilmenin yolu kullanma  klavuzu gibi size yol gösteren maddelerle çözülecek birşey değil, eğer gerçekten ruhunuzu bir kadının ruhuna yakın hissediyorsanız ona gerçek duygularınızı içinizden geldiği haliyle kendinizi bir kalıba sokmadan, klişe hal hareket ve sözlerden uzak kalarak gayet güzel ifade edebilirsiniz, kadın hayatındaki adamın gerçek, özgün ve dost olmasından daha fazla birşey istemez tabii ki bu söylediklerimin farklı istekleri arzuları ve düşleri olan diğer kadınlar ve kurumlarla ilgisi yoktur.   

Bu yazılanlar genelde yüreğini ortaya koymaktan çekinmeyen, aşka inanan ve her şeyden önce hayat arkadaşlığına saygı duyan kadınları bağlayan bir yazı ve sadece böyle kadınları sevebilen adamları…

Daha konuşacak çok şeyimiz var.

Son bir şey…

”Her kadına sahip olmaya çalışan adam bir kadına hasret kalır! Bir kadına sahip olan adam; Her kadını kendine hayran bırakır.”

 William Golding

Sevgiler.

2 yorum

  1. bir adamın “iyi ki hayatımdasın” dediği kadın için o adam da o kadının hayatında “iyi ki” vardır…bu biraz da seçimlerimizle orantılı diye düşünüyorum çünkü “tercihler seçimlerimizi belirler”.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*